מפתקים למעשים

בקיץ הייתי (כמו חצי עם ישראל) עם המשפחה בטיול ביוון. בדרך לטיסה חזור, בעודנו ממהרים לצ'ק אין בשדה התעופה "מקדוניה" בסלוניקי, לכדה את עיני שמשת החלון החיצונית, שהייתה מנוקדת בפתקים. כשהתקרבתי לראות מה זה, ראיתי שעל השמשה יש גם כתובת בכתב יד:

Share a thought for Greece.

לא ברור אם זאת יוזמה רשמית של שדה התעופה או יוזמה ספונטנית של אחד הנוסעים (או העובדים?), אבל זה בכלל לא משנה. תראו איזה דבר קטן, פשוט ויפה שגורם לאנשים מכל העולם שלא מכירים זה את זה, לשתף במחשבה אחת קטנה, שמצטרפת לאוסף של מחשבות שיוצאות מראשים לשמשות... תיעוד נצחי ויפה.

תארו לכם שבכותל, במקום פתקים סגורים ותחובים באבנים, היו פתקים פתוחים, אולי היינו מגלים פתאום שלהמון אנשים יש משאלה אחת משותפת... נגיד, על דרך הפשט, "אני רוצה לנסוע השנה לדרום הודו"... אולי זה היה מקבל פתאום כוח, אולי חברות התעופה היו פתאום מעמידות טיסות ישירות לדרום הודו ? (הלוואי!).

ואם זה היה על לוח מודעות או על קיר חדר האוכל בחברה שלכם? מה היה קורה אז? מה ההנהלה הייתה מגלה שלא ידעה? ואם זה היה על הקיר בחדר ההמתנה של הלקוחות? כל מה שצריך זה רק כמה חבילות של פתקים צבעוניים, כדי להצמיח אוסף של מחשבות לרעיונות ומשם למעשים.

לולא היינו כל כך גבוליים עם זמן הטיסה, והיה לי זמן עודף להמשיך להשתהות (ולהשתאות) שם, הייתי קוראת את כל הפתקים וכמובן מוסיפה אחד משלי. עכשיו לא תהיה לי ברירה אלא לחזור לשם, ולבדוק אם היוזמה הזאת מחזיקה מעמד וגם אם מישהו עשה משהו עם מה שכתבו...

שתהיה לנו שנה טובה גמר חתימה טובה עם הרבה מחשבות, רעיונות ופתקים - שיובילו למעשים. אמן.

#שיתוף #רעיונות

פוסטים
פוסטים אחרונים
ארכיון
חיפוש לפי תגיות
No tags yet.