הצילו, הצפת הודעות!

נכון, אכן המצב מלחיץ וחשוב לבטא את זה. אבל האם זה אומר שאני כמשתתפת בקבוצת ווטסאפ של הצהרון של בני צריכה להיות מוסחת בכל רגע נתון מעיסוקיי לשמע הצפצוף, להסתכל בטלפון מתוך מחשבה שאולי הפעם נשלח מידע חדש מצוות הצהרון, ושוב לגלות שעוד אמא מוטרדת כותבת למנהלת הצהרון את שעל לבה? בסוף ביקשתי יפה: "אפשר בבקשה לדבר בטלפון או לכתוב בפרטי?" ונעניתי בסירוב מוחלט: "לא! זה נוגע גם לילד שלך!"

נכון, בעיית האבטחה בבית הספר נוגעת גם לילד שלי. אבל האם גם המחשבות, ההרהורים והניסיונות להפעיל לחץ על מנהלת הצהרון גם הם נוגעים לילד שלי? האם זה מצדיק שאפסיק את פעילותי או אתנצל בפני שותפיי לפגישה כל פעם מחדש בשביל עוד הרהור, חשוב וצודק ככל שיהיה, של משתתף בקבוצה? מה היה קורה לו האמא מוטרדת וערנית ,שמנסה למצוא פיתרון, שנוגע עבור כולם, הייתה מתקשרת באופן ישיר ופרטי עם מנהלת הצהרון ולאחר מציאת פיתרון הייתה מיידעת את כולם? עד כמה הנראות (מלשון "תראו איך אני כותבת את זה ופונה למנהלת מול כולם וזה יגרום לזירוז הפיתרון") קדושה וחשובה על פני גזילת תשומת הלב של כל המשתתפים?

"שימי על השתק", מייעצים לי מלומדי ניסיון, אבל מה זה יועיל? ואם תהיה הודעה מצוות הצהרון או ממשתתפות הקבוצה שאכן יש בה מידע חשוב, איך אוכל להרשות לעצמי לפספס אותו?

אני כבר לא מדברת פה על הצפת מידע, כמו שיש לדוגמה בהודעות כמו "שונית לא תגיע היום לצהרון" שמיועדות לצוות בלבד, או על 32 התמונות שנשלחות ללא סינון, מתוך כוונה טובה, על ידי הצוות שתיעד ילד שמח שחגג את יום הולדתו, אפילו האם המאושרת בעצמה לא מספיקה לפתוח ולעבור על 32 התמונות של בנה יקירה.

לא, כאן אפילו אין מידע. זאת פשוט הצפה של הודעות. ולמרות שמתוקף תפקידי כיועצת לניהול ידע אני רוצה, ואולי אף מתבקשת, לנסח המלצות וכללים להתנהלות בקבוצות ווטסאפ, אני מתאפקת עוד קצת. מה גם שהכללים צריכים להיקבע בהובלת מנהל הקבוצה עם משתתפי הקבוצה עצמה. אבל על זה עוד ארחיב בהמשך.... קודם כל מה דעתכם: האם בבקשה שלי לעבור לפרטי צדקתי או הגזמתי? האם גם אתם חווים הצפות הודעות או מנגד בקשות מאחרים שאתם חווים כ"צנזורה"? איך אתם מתמודדים? שתפו ואולי נוכל לגבש קודם יחד את הכללים.

#ווטסאפ #קבוצות #כללים #הצפה

פוסטים
פוסטים אחרונים
ארכיון
חיפוש לפי תגיות
No tags yet.