4 מערכות לניהול ידע שכדאי להכיר


פעם שאלה אותי מישהי מארגון גדול ומוכר, אשר עמדה בפני בחירת מערכת לניהול ידע, אם אני מכירה את כל מערכות ניהול הידע בארץ. כמובן שהתשובה הייתה לא. אני גם לא מתיימרת.

קיימות מערכות ניהול ידע מוכרות וותיקות שכבר הוטמעו בארגונים רבים , כמו ה- sharepoint של Microsoft, קאנה, Lighthouse, ועוד.

אך כאן אזכיר 4 מערכות יחסית חדשות ומרעננות, שאולי לא נתקלתם בהן עדיין. הכרתי אותן לאחרונה ואני שמחה לספר עליהן. רובן מתאימות גם לארגונים קטנים או בינוניים מבחינת התקציב וסוג הפיתרון.

Clearmash

למה לבחור בה: מנוע חיפוש מצוין, חיבוריות למערכות ארגוניות אחרות

למי זה מתאים: אידיאלי למוקדי שירות ומכירות

אופן חיבור: התקנה מקומית או "ענן"

מושג לגבי מחירים: ב"ענן" - עד 100 משתמשים 30 דולר לחודש למשתמש. מעל 100 המחיר יורד בהתאם לכמות.

אתר אינטרנט: www.clearmash.com

אם אתם מורגלים להיררכיות מובנות של ידע ולתפריטי ניווט, אצל Clearmash מחכה לכם הפתעה. המערכת עובדת בשיטה אחרת. אין תפריט מובנה. כל מה שאתה רוצה למצוא, תכתוב במנוע החיפוש. אם לא מצאת, הוא יעזור לך. יראה לך אופציות של השלמה אוטומטית לחיפוש , ימיין לך את תוצאות החיפוש לפי פרמטרים שונים, ימצא לך מילה נרדפת למה שחיפשת ועוד.

מה שמפותח כאן הוא עולם התגיות, שבאמצעותן התוכן מאורגן. מי שבוחר אילו תגיות לתת הוא לאו דווקא עורך התוכן , אלא אפשר לתת לכל משתמש לתת את התגיות בעצמו, כך שיוכל למצוא את הפריטים להבא באופן שהכי נוח לו.

יש ל-Clearmash רכיבים חדשניים נוספים וטובים, כמו למשל תהליך מודרך שכולל מסכי הנחיות או שאלות המתחלפים בהתאם לקצב ההתקדמות של העובד בשלבים שונים בתהליך, יכולת חישוב נתונים אוטומטית השימושית לבניית מחשבונים מסוגים שונים למשל ועוד.

ארגונים גם אוהבים את החיבוריות של Clearmash למערכות מידע אחרות בארגון. למשל למערכת ה-CRM, כך שניתן להציף מידע רלוונטי אל תוך מערכת ה-CRM בדיוק בזמן שעושים פעולה מסוימת.

Kwiki

למה לבחור בה: גמישות רבה בפיתוח ובאפשרויות, ליווי צמוד בתהליך ההקמה וההטמעה.

למי זה מתאים: עמותות, ארגונים קטנים ובינוניים עתירי ידע. ארגונים שמעוניינים ללכוד ולהפיץ את הידע בגישת ויקיפדיה – כולם יכולים לערוך ולכתוב, ולהיות שותפים ביצירת הידע.

אופן חיבור: התקנה מקומית

מושג לגבי מחירים: בין 6,000 ש"ח ל-20,000 ₪ כולל ליווי באפיון הצרכים ובהטמעה.

אתר אינטרנט: kwiki.co.il (בבנייה. פנו אליי בינתיים לפרטים).

Kwiki הוא לא שם רק של מערכת, אלא של מיזם שנועד לטובת העצמת השיתופיות בידע בארגונים ובקהילות. למה מיזם? כי חברת דואלוג לקחה את מערכת Media Wiki של Wikipedia לארגונים, הניתנת להורדה בחינם אך בתצורה מאוד מאוד בסיסית (פשוט ניתן לכתוב בה ערכים עם קישורים), ומפתחת אותה בשיטת הקוד הפתוח, בשיתוף עם הלקוח.

כשותפה למיזם, אני מלווה את הלקוח בכל התהליך כולל הנחייה של הצוותים הנחוצים לחשיבה על סוגי הידע הרלוונטיים, השימוש שיהיה להם ואופן ההצגה שלהם. כך שבאופן זה קל לעצב את תבניות הידע הנדרשות או לשכפל כאלה שכבר קיימות במערכת.

המערכת עובדת גם במחשב וגם בסמארטפון בצורה מצויינת.

Wyze

למה לבחור בה: יכולת השוואה נוחה בין פריטים, יכולת לעורך התוכן ליצור תבניות בעצמו

למי זה מתאים: לארגונים שרוצים להציג קטלוג של שירותים או מוצרים בצורה מובנית והשוואתית, הן לעובדים פנימה והן החוצה ללקוחות.

אופן חיבור: "ענן"

מושג לגבי מחירים: תמחור גמיש בהתאם לכמות המשתמשים וכמות המידע.

אתר אינטרנט: www.smart-apps.co.il/catalog

מערכת חדשה בשוק הפועלת על "ענן". מבוססת על השוואת פריטים כמו בזאפ. לכל פריט יש שדות מובנים, ומה שיפה שאפשר לסמן את הפריטים הרלוונטיים והמערכת תציג אותם באופן אוטומטי בטבלה שמשווה בצורה נוחה את התוכן שהוכנס בשדות.

יש כאן דגש על שיתוף הידע עם הלקוח - הנציג יכול לשלוח ללקוח באופן מיידי את פריט הידע כך שיצפו בו באופן משותף, כולל הסתרה של שדות פנימיים המיועדים לנציג בלבד.

מה שעוד יפה בה היא, שבמערכות אחרות שהכרתי עד כה, את תבניות הידע לא בונה עורך התוכן עצמו אלא ספק המערכת וכל שינוי דורש "התעסקות" מול הספק. כאן הכל חופשי, ממשק העריכה מאפשר לעורך לבנות תבניות, לשכפל ולערוך ולמחוק בקלות שדות.

למערכת חיפוש חופשי מתקדם שכולל אפשרויות כמו פילטרים, השלמה אוטומטית, ואפשרות קידום תוצאות חיפוש על ידי עורך התוכן.

Jive

למה לבחור בה: כדי ליצור קהילה של עובדים או של לקוחות.

למי מתאימה: לארגונים שמעוניינים לעודד תקשורת דו כיוונית עם העובדים או הלקוחות.

אופן חיבור: התקנה מקומית

מושג לגבי מחירים: החל מ-5 דולר לחודש למשתמש

אתר אינטרנט: www.socialknowledge.co.il

גלית גנאור, מנכ"ל Socialknowledge המייצגת את Jive בישראל ואנוכי, מכירות לא מעט שנים. שתינו חולקות ידע משותף בתחום , אך בעוד שעברי בניהול תוכן משפיע עליי לעבר גישת התוכן המובנה ותהליכים מוסדרים של עיבוד ידע ותיקוף שלו, גלית מאוהבת בחוכמת ההמון, בשיחות וירטואליות, החלפת דיעות, כתיבה חופשית חופשית.

זה בדיוק מה ש-Jive מייצגת – מעין פורטל ארגוני שמאפשר לאנשים להתחלק לקבוצות, צוותים, קהילות, ולהתחיל לשתף בידע, מובנה ולא מובנה. כמובן שזה לא יקרה מעצמו, ולכן יש מתודולוגיה מוסדרת איך עושים את זה, ש-socialknowledge תשמח להציג לכם.

אם יש מערכת נוספת ששמעתם עליה ותרצו שאבדוק אותה עבורכם, או אם אתם מעוניינים בהשוואה שמתאימה לדרישות הייחודיות שלכם, אתם מוזמנים לפנות אליי.

#מערכותלניהולידע #טכנולוגיה #clearmash #jive #kwiki #wyze

פוסטים
פוסטים אחרונים
ארכיון
חיפוש לפי תגיות
No tags yet.